Czy zadbasz o skórę stosując kosmetyki naturalne?

Ocena: 0.00/0

Trendy w pielęgnacji skóry zmieniają się na przestrzeni lat. Niektóre produkty w ekspresowym tempie zyskują sławę i też szybko ją tracą. Wyjątkiem są kosmetyki naturalne, które są chętnie wybierane przez konsumentów. Wpływa na to, ma wiele czynników. Jednym z ważniejszych jest to, że takie kosmetyki nie są testowane na zwierzętach.

Nie wygląda więc na to, żeby ten trend miał minąć. W tym tekście dowiesz się, dlaczego tak ważne jest decydować się na produkty o najbardziej naturalnym składzie. 

Mniej chemii w kosmetykach — naturalne kosmetyki bez chemii

Najistotniejszy aspekt, jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne, to stosowanie do ich produkcji składników niegroźnych dla cery. Typowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, między innymi szkodliwe dla naszej skóry parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i czy oleje mineralne. Składniki te burzą naturalną barierę lipidową skóry, wywołują przesuszanie się cery jak również wysypki oraz zaczerwienienia.

Naturalne kosmetyki nie zawierają tych substancji w swoim składzie. Dlatego mając możliwość zdecydowania o tym, co stosujemy na naszą skórę i przy tym decydując się na kosmetyki naturalne, jesteśmy w stanie wyeliminować szkodliwy wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą skórę, ale również na nasze zdrowie.

Czy działanie kosmetyków naturalnych jest skuteczne?

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego cechują się efektywnym działaniem i podtrzymują naturalne procesy, jakie zachodzą w skórze. Kosmetyki ekologiczne poprawiają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki efektywnie wiążą wodę w komórkach i przeciwdziałają jej odparowywaniu, w przeciwieństwie do pospolitych składników, jakie tylko ustanawiają warstwę zatrzymującą wilgoć.

Dodatkowo kosmetyki naturalne działają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Rezultaty używania może i potrzebują więcej czasu, jednak są trwałe i wskazane jest na nie poczekać.

Dbaj o środowisko z kosmetykami naturalnymi już teraz!

Kosmetyki naturalne wytwarzane są z dbałością o środowisko. Surowce stosowane na opakowania produktów zwykle pochodzą w 100% z recyklingu. Natomiast aktywne składniki naturalne pozyskiwane są w z ekologicznych upraw przyjaznych dla środowiska. Przy produkcji kosmetyków nie wykorzystuje się żadnych środków chemicznych, a ziemia nawożona jest w sposób naturalny. Ekologiczne hodowle są znacznie mniej wrogie dla środowiska.

Wybieraj kosmetyki przyjazne zwierzętom, tzw. cruelty free

Gdy myślimy o produktach naturalnych, to nasze pierwsze skojarzenie, to "kosmetyki przyjazne zwierzętom". Określa się to jako cruelty free. Takie kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, a w ich składzie nie znajdziemy substancji pochodzących od martwych zwierząt. Wybierając kosmetyki naturalne, ograniczamy cierpienie tych istot, przy czym dokonujemy etycznego wyboru i dbamy o naszą skórę.

Na produktach znaleźć możemy charakterystyczne oznaczenia, takie jak: Ecocert, VeganSociety czy CrueltyFree. Wszystkie one oznaczają jedno — kosmetyki przyjazne zwierzętom.

Informacje:
Oceń Artykuł:

1Komentarze

orfeusz1956

Pozytywnych korzyści jest masa. Naprawdę polecam stosowanie tylko naturalnych kosmetyków.

2022-04-22