Stwórz własny i niepowtarzalny album na zdjęcia!

Ocena: 0.00/0

Niektóre osoby uwielbiają oglądać album ze zdjęciami. Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ pamiątka z najlepszych chwil z przeszłości jest bezcenna. Jeżeli zapragniesz zrobić swój własny album, który będzie oryginalny i w którym będziesz przechowywać swoje zdjęcia, to przeczytaj poniższy artykuł, w którym opowiadamy od początku do końca, jak zrobić album na zdjęcia własnoręcznie. Masz ochotę na taką przygodę? Zapraszamy!

Co jest potrzebne do rozpoczęcia pracy nad albumem do zdjęć?

Zanim zaczniesz sporządzanie albumu na fotografie, pomyśl o motywie przewodnim, kolorystyce, wielkości albumu i ilości stron. Album powinien tworzyć ze wszystkimi elementami logiczną całość włącznie z kolorystyką oraz motywem fotografii. Zrób listę zakupów, zorganizuj to, co niezbędne i postaraj się wybrać wolny dzień na wykonanie albumu. Ma Ci to sprawić przede wszystkim przyjemność i dać troszkę relaksu.

Jaki materiał się nadaje na bazę do albumu na zdjęcia?

Baza do albumu powinna być trwała, raczej sztywna, zwłaszcza jeśli zamierzasz wkleić więcej zdjęć. Wybierz do tego celu grubszy papier czy też tekturę. Jeśli chcesz zrobić album z mniejszą ilością zdjęć, możesz do tego zastosować kartki zwykłego papieru technicznego.

Jak spiąć album na zdjęcia?

Możesz do tego celu użyć bindownicy, o ile taką posiadasz albo udać się do najbliższego punktu ksero. Drugim sposobem są tasiemki. Jest to najmniej kosztowna opcja i wystarczy, jak udasz się do sklepu w typie pasmanterii i zakupisz satynowe albo bawełniane wstążki. W internecie nabędziesz również otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do wykonania dziurek w albumie wystarczy Ci zwykły dziurkacz.

Lista zakupów, bez której nie możesz zacząć albumu na zdjęcia!

Do przygotowania własnoręcznego albumu, przyda Ci się kilka akcesoriów papierniczych.

Oto lista przydatnych rzeczy:

  • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
  • nożyczki
  • klej, taśma klejąca
  • dziurkacz
  • linijka i cyrkiel
  • dwie tekturki A4
  • kartki na zdjęcia
  • kółeczka do spięcia albumu
  • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
  • zdjęcia

Jak stworzyć bazę do albumu?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako okładka albumu. Na krótszym boku, zrób dziurkaczem trzy otwory. Nie zapomnij, aby otwory na obu tekturkach wykonane zostały w tych samych miejscach. Tę samą czynność wykonaj we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Przemyśl motyw przedniej okładki, który będzie pasował do stylu całego albumu. Najlepiej, jeśli tylna okładka będzie w podobnym kolorze. Nie zapomnij, by przed przyklejeniem papieru zrobić w nim dziurki. Strony albumu możesz pozostawić gładkie np. czarne, wówczas będą prezentować się jak w starych albumach, lub też możesz ozdobić je w dowolny sposób. Na sam koniec połącz wszystkie strony oraz okładki kółkami.

Pożyteczne wskazówki, które ułatwią tworzenie albumu na zdjęcia!

Tworząc swój własny album na zdjęcia, dobrze, jeśli będziesz miał dodatkową wiedzę. Poznaj nasze pożyteczne wskazówki, które ułatwią tworzenie produktu! Staraj się, aby wszystkie kartki były mniej więcej tej samej grubości. Zrobisz to, jeśli dekoracje umieścisz równomiernie. Pamiętaj, abyś nie przesadził z ozdobami, które mogą przytłaczać zdjęcia, co niekorzystnie wpłynie na wygląd albumu. Odważnie łącz kolory oraz struktury!

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy