Budowa basenu w ogrodzie? Ważne informacje!

Ocena: 0.00/0

Marzeniem wielu ludzi jest instalacja basenu w swoim ogrodzie. W gorące dni bardzo przyjemnie jest wrócić z pracy do domu i poleniuchować przy basenie pełnym zimnej wody lub pobawić się z dziećmi. Z pewnością wszyscy będą mieli wielką frajdę! Na rynku jest spory asortyment, który proponuje dzieciom dmuchane kąpielisko, a starszym głęboki basen, który sięga nawet 1,5 metra.

W jaki sposób przyszykować miejsce na basen?

Jeżeli wytypowałeś już basen, powinieneś prawidłowo przygotować dla niego miejsce. Jeżeli nie przeszkadza Ci postawienie go na trawie, to powinieneś wnikliwie sprawdzić, czy w ustalonym miejscu nie zalegają żadne kamienie, czy śmieci, które mogą przebić dno basenu. Aby zabezpieczyć kąpielisko, należałoby nabyć stosowną matę czy też styropian, które zmiękczą podłoże. Na pewno nie chcesz także, aby do basenu wpadała przesadna ilość owadów, jak również traw niesionych z wiatrem. W tym celu możesz nabyć stosowną pokrywę, którą założysz, kiedy nie będziesz korzystać z kąpieli. W sklepach dostępne są również specjalne maty grzewcze w postaci folii bąbelkowej, dzięki którym znajdująca się we wnętrzu woda prędzej się ogrzeje.

Jaki basen ogrodowy wybrać? Wbudowany do gruntu czy składany?

Jest to dylemat wielu osób, które zastanawiają się nad nabyciem basenu do ogrodu. Te przenośne są znacznie tańsze, bo ich cena wynosi od 600 do 5000 zł. To, za co bezdyskusyjnie będziesz musiał zapłacić, to woda (zależnie od rozmiaru Twojego basenu), prąd, jak również wszelkie dodatkowe akcesoria, takie jak materace do pływania, osłona przed słońcem, pokrywa do basenu bądź drabinka (jeżeli nie ma jej w komplecie). Baseny wbudowane w ziemie często wymagają pozwolenia na budowę, której koszt waha się od 10 000 do 40 000 zł. Do tego konieczne jest jego regularne sprzątanie, jak również filtracja wody. Utrzymanie basenu całorocznego może kosztować nawet 2000 zł. Zanim zdecydujesz się na nabycie jednego z nich, zapoznaj się z dostępnymi ofertami i zastanów się, jak często będziesz z niego korzystał, by wydatki te miały sens.

Dopilnuj, aby korzystanie z basenu w ogrodzie było bezpieczne dla Twojej rodziny!

Istotną kwestią posiadania basenu w ogrodzie jest jego bezpieczeństwo. Kiedy kąpią się w nim dzieci, trzeba zadbać o kupno drabinki, która wspomoże je w chodzeniu i wychodzeniu z basenu. Jest również dobrym pomysłem na krótki odpoczynek! W takim momencie oczywiście konieczna jest opieka dorosłej osoby nad dziećmi. Jeśli wybierzemy mały basen, to ważne jest włączanie filtra oraz wyłączanie go podczas kąpieli lub burzy!

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy